חזיית הנקה, בגדי הנקה, חזיית הנקה, בייב הריון והנקה

חזיית הנקה

במאמר הבא נעסוק בחזיית הנקה:

במהלך ההריון, היקף החזה וגודל הקאפ גדלים בדר”כ בכ- 1-2 מידות. לבחירת חזייה שתתאים לך במהלך כל חודשי ההריון וגם לאחר הלידה, יש מספר המלצות וטיפים:

  1. תבחרי את היקף החזייה לפי המידה שהייתה לך לפני ההיריון כך שההיקף יתאים גם לאחר הלידה. מומלץ לרכוש מאריך חזייה, כדי שתוכלי להתאים את היקף החזייה לפי גודל הבטן המתפתחת.
  2. אם את בחודש 5-8 של ההיריון, בחרי את מידת הקאפ במידה אחת מעל מידת החזייה הנוכחית שלך. אם את בחודש התשיעי של ההיריון, זו המידה שלך. זו תהיה גם המידה שלך לאחר הלידה. לכן ההמלצה היא לרכוש חזיות הנקה במהלך ההיריון ולא לחכות לאחר הלידה.
  3. ב-3 הימים הראשונים לאחר הלידה החזה גדל ולעיתים אף בשתי מידות. זה עובר תוך כמה ימים. לוקח זמן עד שהגוף יווסת את עצמו וילמד בדיוק כמה החלב התינוק שלך צריך, ואז גודל החזה יתייצב על המידה שהייתה לך בבוקר הלידה. 
  4. כדאי לקחת לבית החולים גוזיה נוחה ונעימה. גוזיות הן לרוב מאוד אלסטיות ויוכלו להכיל בנוחות את החזה במהלך שינויי הגודל וההיקף.
  5. כדאי להצטייד לפחות בשתי גוזיות כדי שתספיקי לכבס. החלב מלכלך את החזייה/ הגוזייה ואת תרצי להחליף כל יום לפחות פעם ביום.
  6. תבחרי חזייה לפי המידה שלך היום. לכן לא מומלץ לקנות חזיות בשבועיים הראשונים אחרי הלידה כי החזה אז גדול מהרגיל, אבל זה יורד תוך שבוע/שבועיים מהלידה) קחי בחשבון שהחזה לא יגדל יותר.
  7. ההיקף יורד אחרי הלידה בהדרגה ולכן ממליצות לך לקנות את ההיקף שהיית בו לפני הלידה ובינתיים להשתמש במאריך חזייה, עד שתחזרי להיקף שלך

  1. כשאת לבושה בחזיה, בעזרת סרט המדידה מדדי את החלק שמקיף את הרצועה התחתונה של החזיה – זה שמתחת לשדיים. ודאי כי הסרט צמוד לגוף.
  2. בגלל שהיקף חזיה נמדד בכפולות של 5 (למשל 70, 75, 80), עגלי את התוצאה כלפי מעלה, לכפולה הקרובה ביותר של 5 – וגלי את מידת היקף החזייה שלך.